Новости:

01

Чи звільняються ФОП від сплати ЄСВ під час карантину?!

​Джерело:  http://zir.tax.gov.ua/main/actual/

и звільняються від нарахування та сплати ЄВ ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

Коротка відповідь:

У зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року за себе.

Повна відповідь:

Відповідно до п. 9 прим. 10 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року у розмірах та порядку, визначених Законом № 2464. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період, визначений для таких осіб Законом № 2464.

РЕЗЮМЕ:

  1. Карантинні правила звільнили ФОП від сплати ЄСВ за березень, квітень та червень (це не стосується ЄСВ з найманих працівників).

  2. За червень сплачувати ЄСВ потрібно!

  3. Таким чином платіж ЄСВ за ІІ квартал 2020 року буде лише в розмірі 1039,06 грн.

02

З квітня перерахувати кошти між банками буде можливо майже цілодобово

Джерело інформації:  telegram Записки економіста

Що таке СЕП і що нам дасть її перехід в режим 23/7?

СЕП - система електронних платежів від НБУ, яка проводить розрахунки між банками-учасниками.

Наприклад: Ви оплачуєте штраф через Приватбанк. Щоб кошти зарахувались з вашого рахунку на рахунок держави, потрібно щоб Приватбанк переказав кошти Державному казначейству від вашого імені. Саме такі розрахунки між банками проводяться через СЕП.

Усі операції, які проводяться через каси банків або через переказ "платіж за реквізитами" залежать від роботи СЕП.

Зараз система працює з 8:00 до 19:00 у будні дні. Якщо ви захочете перерахувати кошти з одного банку в інший в не робочий час - платіж затримається до наступного робочого дня.

У квітні СЕП перейде на графік роботи 23/7. Не доведеться чекати закінчення вихідних, щоб кошти прийшли на рахунок. Фактично, компанії зможуть виплачувати зарплати та проводити інші операції майже цілодобово і без вихідних.

Для нас, звичайних людей, це хороша річ. Операції проводитимуться швидше, що позитивно вплине на ділову активність. Головне, щоб банки не почали брати додаткових комісій за такі послуги:)